Harju-Madise kirik

AVATUD 18.00-24.00
Kirikute ööl pakume:

  • Võimalust tõusta kirikutorni, et imetleda avarat vaadet nelja ilmakaarde. Teel torni saad tervitada ka meie mahehäälset orelit.
  • Igal täistunnil võimalust ühineda kirikus Meie Isa palvega.
  • Igal pooltunnil põgusat muusikalist kõrvailu.
  • Võimalust palvekambris kirja panna oma salasoovid ja eestpalved ning ise segamatult palvetada.
  • Kuuma taimeteed mõnusa koduse mee ja moosiga. 

Tule ja saa osa kirikumäe erilisest energiast ja vaimsusest, mis aastasadade poolt siis talletatud. Ka sisaliku tee kivil jätab jälje… (K. Ristikivi)

Harju-Madise kirikumäel ootab sind 1296.aastal asutatud Mattiase kirik. Leiad siit keskaegse kappaltari ja kantsli, mille kõlaräästa tipus on päikeseratas ja seda on peetud ka laeva tüürirattaks. 

Majakatuli süttib päevavalguse hämardudes Mattiase kiriku tornis ning heidab valgust üle maa ja mere. Hea külastaja, pane tähele, et Harju-Madisel on tänases Eestis teadaolevalt ainus töötava majakaga kirik.

Imelise merevaatega kiriku kõrval vuliseb Madise juga. Kirikuaias on mälestuspink õpetaja Juta Siirakule ning parun von Rammi kabel.
Kirikaia lähistel leiad mälestuskivi Harju- Madise pastori pojale Bengt Gottfried Forseliusele, kes 1684. aastal asutas Tartus Piiskopi mõisas uudse kooli eesti poistele. Hiljem Forseliuse seminarina tuntuks saanud õppeasutuses hakati ette valmistama köstreid ja koolmeistreid. Kirikumäest alla laskudes näed kirikumõisa varemeid ja ait-tõllakuuri, mis meenutavad pastoraadi õitseaegu..

Close Menu